Spomini iz sezone 2004/2005

Sobotnega nasprotnika MRK Ljubljana s klopi vodi Bojan Čotar, ki je tedanje vodil v sezoni 2004/2005. Ekipa Preventa je bila tedaj okrepljena, cilji pa še višji. Tudi želja stratega je bila, da tedaj RK Prevent ostane na lestvici visoko. Žal pa se mu želja ni uresničila, saj je ekipa zasedla za tedaj skromno 7 mesto v državnem prvenstvu. Prevent je imel tisti čas kvalitetno ekipo, ki pa je bila žrtev novosti za tisti čas, pokalne končnice na izpad. Ekipo je takrat izločila ekipa Jeruzalema Ormoža.

Tako je zapisano v publikaciji, ki je izšla ob 60 obletnici rokometa na Koroškem. Trener prvega moštva rokometnega kluba Prevent, Bojan Čotar, je po presenetljivem porazu Ježkov v četrtfinalu končnice rokometne lige Telekom Slovenija proti Ormožu vodstvu kluba ponudil odstop. Tako pa so zapisali pri Dnevnike, 10 maja 2005. Po sezoni so sledile velike spremembe, ekipo je prevzel zdajšnji trener Ivan Vajdl, po sezoni pa je ekipo zapustil legendarni Nenad Maksič. Fotografija pa je nastala nekaj let prej, ko smo v Mestna občina Slovenj Gradec praznovali 50. obletnico igranja rokometa, natančneje leta 2004.