Izenačenje v Slovenj Gradcu

Sinoči 20. Marca 2021 so se v 20. krogu  Liga NLB #bojevniki pomerili proti gostom iz prestolnice RD LL Grosist Slovan. Varovanci Sebastjana Soviča so si po nekaj slabših predstavah že močno želeli zmage, ki bi jim dvignila moralo in jih vrnila nazaj v formo, ki so jo kazali v prvi polovici sezone. Prvi polčas srečanja je bil zelo izenačen, oboji so igrali čvrsto v obrambi, kar se je poznalo tudi na semaforju. Ob glavnem premoru so torej gostje po zadetku Patrika Martinovića vodili le za gol (12:13).
Takoj na začetku drugega polčasa so Ljubljančani izkoristili nekaj tehničnih napak domačih, ter si do 37' priigrali vodstvo treh zadetkov (13:16), katerega so Slovenjgradčani hitro izničili. V zadnjih 10 minutah srečanja je nekoliko kazalo na zmago gostov, ki so domačim kar dvakrat uspeli ubežati na dva gola prednosti. Vendar Korošci se še zdaleč niso predali, borbali so vse do konca in le 9 sekund pred iztekom igralnega časa uspeli zadeti zadnji zadetek za izenačenje. Tekma se je tako končala z rezultatom 25:25 in ekipi sta si razdelili vsaka po eno točko. Slovenj Gradec se trenutno nahaja na 7. mestu tekmovalne lestvice, v naslednjem krogu pa jih čaka domača tekma proti rokometašem Kopra.
 
RK Slovenj Gradec 2011
- Cvetko (5), Živković; Levc (4)
RD LL Grosist Slovan
- Martinović; Lešek (5), Sankovič (4)
 
No photo description available.
 

 
 
 

VM - Category