UVOD V SEZONO 2020/21

SEZONA 2020/2021

Slovenjgradčane jutri (28.7.2020) popoldne čaka prvi trening in s tem začetek pripravljalnega dela nove sezone 2020/2021. Poleg glavnega trenerja Sebastjana Soviča, je tabor Korošcev letos na trenerski klopi še močnejši, moštvu se je na mesto pomočnika trenerja namreč pridružil Ivan Vajdl.

Beli ob začetku priprav ne skrivajo optimizma, jedro letošnje ekipe bo, kot že lansko leto, v večini sestavljala glavnina domačih igralcev, ter dva tujca, oba bivša igralca beograjskega Partizana. Vodstvo kluba želi v letošnjem letu rezultat iz lanske sezone še nadgraditi. Nazaj v matični klub jim je po predčasnem koncu sezone 2019/20 uspelo pridobiti dva že poznana igralca, Vida Levca ter Žana Šola, ki bosta še dodatna okrepitev in opora Roku Cvetku. Beli letos stremijo še kakšno mesto višje na tekmovalni lestvici, do takrat pa bomo seveda morali počakati še nekaj mesecev, ko se bodo začele prve tekme lige NLB.

Rok Cvetko:

''Letos si predvsem želimo izboljšati lanski rezultat, zmagati na čim več tekmah ter priti med top 6 ekip v ligi. Trenutno nas čakajo priprave, kjer bomo nadaljevali program treningov za vzdrževanje moči in kondicije, verjamem pa, da zaradi dolge pavze verjetno bolj pogrešamo žogo kot pa tek. Pozitivno gledam tudi na spremembe v ekipi in strokovnem štabu, ter se veselim sodelovanja z vsemi. Upam da bo letošnje leto našega novega pomočnika vsaj tako uspešno, kot je bilo lansko v Trebnju.''

Ivan Vajdl:

''Pričakovanja so seveda velika pred pričetkom priprav, po tako dolgi pavzi, zaradi korone. Verjamem, da so fantje dobro delali in da bodo kondicijsko pripravljeni. Za mene je to nov izziv, saj v vlogi pomočnika trenerja nisem bil zadnjih 18 let. Veselim se dela s Sebastjanom, je mlad in perspektiven trener in ga zelo cenim tudi kot osebnost. Komaj čakam začetek in nove vloge v RK Slovenj Gradec, mladinskega pogona še ne poznam. Upam, da so fantje delovni in pripravljeni na trdo delo, ker samo to je pogoj za uspeh.''


 

RK SLOVENJ GRADEC 2011 – SEZONA 2020/2021

VRATARJI: Gašper Dobaj, Valentino Soldo, Domen Ošlovnik, Matic Petrič

LEVA KRILA: Jaroš Bulovič, Tilen Grobelnik, Alen Veršovnik

LEVI ZUNANJI: Vid Levc, Aljoša Yankovskyy, Aljaž Lanpret

SREDNJI ZUNANJI: Rok Cvetko, Žan Šol

DESNI ZUNANJI: Borut Ošlak, Filip Banfro, Orter Blaž

DESNA KRILA: Nemanja Živković, Uroš Štumpfl, Uroš Štalekar

KROŽNI NAPADALCI: Žiga Lesjak, Vuk Milenković, David Šiljeg

 

TRENER: Sebastjan Sovič

POMOČNIK TRENERJA: Ivan Vajdl

KONDICIJSKI TRENER: Andraž Nabernik

VODJA MOŠTVA: Matjaž Beliš

FIZIOTERPEVTA: Nejc Krautberger, Jaka Paradiž


 
 
 

VM - Category