65 let rokometa

Jeseni 1977 so slovenjgraški rokometaši doma odigrali zadnjo tekmo na prostem. Razmere za delo so se z dograditvijo lepe športne dvorane izjemno izboljšale, temu primerno pa so porasle tudi klubske ambicije.

Članska sezona je bila zopet uspešna. Republiška liga, ki je bila razdeljena na dva dela, je doživela razburljivo superligo, kakor so tedaj imenovali zaključek tekmovanja najboljših ekip z vzhoda in zahoda. Slovenj Gradec je še četrtič postal prvak in se drugič uvrstil v drugo zvezno ligo.
Prvaki so postali: Avgust Potušek, Vojko Karner, Zvonko Verčkovnik, Nenad Dobroši, Stane Štruc, Jaka Logar, Hrabro Perger, Jani Potočnik, Zoran Gjurin, Vlado Felle, Stane Pogorečnik in Matjaži Beliš.
V Slovenj Gradec je leta 1977 prišel prvi poklicni trener Niko Markovič, ki je tu ostal štiri leta.

#65let #vsizaenegaedenzavse #bojevnikizamestomiru

Image may contain: 12 people, people sitting